LAJMI I FUNDIT:

Nga zero në hero: Pesë ‘dështimet’ e Unitedit që do të luajnë në finalet evropiane këtë javë

Nga zero në hero: Pesë ‘dështimet’ e Unitedit që do të luajnë në finalet evropiane këtë javë
Estadio da Luz, stadiumi ku zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi nuk do të marrë pjesë në asnjërën prej finaleve evropiane këtë fundjavë – por aty do të luajnë disa nga ish-futbollistët e Djajve të Kuq.

Reklama

Menaxhmenti i klubit anglez nuk i ka vlerësuar disa prej futbollistëve nga e kaluara, të cilëve ua ka treguar derën.

Mirëpo, në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës, pesë prej tyre do ta kërkojnë trofeun me skuadrat përkatëse.

Ander Herrera

(Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Mesfushori spanjoll luan me Paris Saint-Germainin në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Angel Di Maria

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Anësori argjentinas luan me Paris Saint-Germainin në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Romelu Lukaku

(Foto: Martin Meissner/Pool via Getty Images/Guliver)

Sulmuesi belg luan me Interin në finalen e Ligës së Evropës kundër Sevillas.

Ashley Young

(Foto: Ina Fassbender/Pool via Getty Images/Guliver)

Mbrojtësi anglez luan me Interin në finalen e Ligës së Evropës kundër Sevillas.

Alexis Sanchez

(Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi kilian luan me Interin në finalen e Ligës së Evropës kundër Sevillas.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori