Mino Raiola njihet si njëri prej agjentëve më të fortë në botën e futbollit.

Ai ka në duar disa nga yjet më të mëdha të futbollit.

I fundit më i përfoluri është Moise Kean që luan te Juventusi për të cilin bisedimet për kontratën e tij të re janë duke vazhduar.

Corriere dello Sport ka bërë një formacion dhe rezervistët me lojtarët që ai i ka në pronësi.

Ky klubi i quajtur FC Raiola, do të ishte në gjendje ta thyente çdo klub të madh, pasi në të ka edhe talentë të mëdhenj. /Telegrafi/

Formacioni startues 

Portier : Gianluigi Donnarumma, 20 vjeç, luan te Milan, ka kontratë deri më 2021

Mbrojtës i djathtë, Kenny Tete, 23 vjeç, Lyon, ka kontratë deri më 2021

Mbrojtës qendre, Konstantinos Manolas, 27 vjeç, Roma, ka kontratë deri më 2022

Mbrojtës i majtë, Luca Pellegrini, 20 vjeç, Roma (huazim Cagliari), ka kontratë deri më 2022

Mesfushor Blaise Matuidi, 31 vjeç, Juventus, ka kontratë deri më 2020

Mesfushor Marco Verratti, 26 vjeç, PSG, ka kontratë deri më 2021

Mesfushor Paul Pogba, 26 vjeç, Manchester United, ka kontratë deri më 2021

Mesfushor Giacomo Bonaventura, 29 vjeç, Milan, ka kontratë deri më 2020

Sulmues Moise Kean, 19 vjeç, Juventus, ka kontratë deri më 2020

Sulmues Romelu Lukaku, 25 vjeç, Manchester United, ka kontratë deri më 2022

Sulmues Lorenzo Insigne, 28 vjeç, Napoli, ka kontratë deri më 2022

Rezervistët

Sergio Romero, 32 vjeç, Manchester United, ka kontratë deri më 2021

Mbrojtës Fabio Pisacane, 33 vjeç, Cagliari, ka kontratë deri më 2020

Mbrojtës Ignazio Abate, 32 vjeç, Milan, ka kontratë deri më 2019

Mesfushor Alessandro Deiola, 23 vjeç, Cagliari, ka kontratë deri më 2022

Mohamed Fares, 23 vjeç, Spal, ka kontratë deri më 2019

Mesfushor Henrikh Mkhitaryan, 28 vjeç, Arsenal, ka kontratë deri më 2021

Sulmues Justin Kluivert, 19 vjeç, Roma, ka kontratë deri më 2023

Sulmues Mario Balotelli, 28 vjeç, Olympique Marseille, ka kontratë deri më 2019

Sulmues Zlatan Ibrahimovic, 38 vjeç, Los Angeles Galaxy, ka kontratë deri më 2019