Gjatë historisë së futbollit kemi parë shumë raste teksa vëllezërit ishin kundërshtarë në fushë, por edhe bashkëlojtar.

Vetëm kujtoni dyshen daneze Michael dhe Brain Laudrup, ose atë të Ajaxit, Frank dhe Ronald de Boer dhe të Manchester Unitedit e Evertonit, Gary dhe Phil Neville. Por, edhe në ditët e sotme Yaya and Kolo Toure, që luajnë së bashku të Përfaqësuesja e Bregut të Fildishtë, transmeton Telegrafi.

Këta dhe shumë të tjerë kishin një karrierë brilante, ndërsa më poshtë keni top 13 lojtarët që kanë pasur karrierë më të madhe se vëllezërit e tyre:

Vincent Kompany

Vëllai: Francois Kompany

Mosha: 27 vjeçar

Skuadra aktuale: KSV Roeselare

Christian Benteke

Vëllai: Jonathan Benteke

Mosha: 21

Skuadra aktuale: Crystal Palace

Toni Kroos

Vëllai: Felix Kroos

Age: 26

Skuadra aktuale: Union Berlin

Paul Pogba 

Vëllezërit: Mathias & Florentin Pogba

Mosha: Të dy 26

Skuadra aktuale: Sparta Rotterdam (Mathias), Saint-Etienne (Florentin)

Clarence Seedorf

Vëllai: Chedric Seedorf

Mosha: 33

Skuadra aktuale: Lojtar i lirë

Wayne Rooney

Vëllai: John Rooney

Mosha: 26

Skuadra aktuale: Guiseley

Geoffrey Kondogbia

Vëllai: Evans Kondogbia

Mosha: 27

Skuadra aktuale: Seregno

Samuel Eto’o

Vëllezërit: David & Etienne Eto’o

Mosha: David (29), Etienne (26)

Skuadra aktuale: Të dy lojtarë të lirë

Kaka

Vëllai: Digao

Mosha: 31

Skuadra aktuale: I pensionuar

Bastian Schweinsteiger

Vëllai: Tobias Schweinsteiger

Mosha: 34

Skuadra aktuale: I pensionuar

Pierre-Emerick Aubameyang

Vëllezërit: Catilina & Willy Aubameyang

Mosha: 33 (Catilina), 30 (Willy)

Skuadra aktuale: Sapins (Catilina), FC Kray (Willy)

Romelu Lukaku

Vëllai: Jordan Lukaku

Mosha: 22

Skuadra aktuale: Lazio

Gianluigi Donnarumma

Vëllai: Antonio & Alfredo Donnarumma

Mosha: Të dy 27 vjeç

Skuadra aktuale: Milan (Antonio), Empoli (Alfredo). /Telegrafi/