Sulmuesi brazilian, Neymar Jr mendon se kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos është kundërshtari më i mirë që ka pasur kundër.

Neymar ishte i përfshirë në disa ndeshje të nxehta të ndeshura me spanjollin dhe mund të përballet me atë përsëri nëse ai do të kthehej në Barcelonë këtë verë.

Këto përballje kanë bërë që Neymar të flas fjalë të mira për ish-kundërshtarin e tij, Ramos.

Figo: Ramos meriton të fitojë Topin e Artë Figo: Ramos meriton të fitojë Topin e Artë

“Më i miri që kam luajtur kundër është Sergio Ramos”, ka thënë fillimisht Neymar në ngjarjen të Red Bullit.

“Ai është një qendërmbrojtës i shkëlqyeshëm”

“Çfarë është edhe më e mirë është se ai mund të shënojë gola”, përfundoi braziliani.  /Telegrafi/