Antonio Conte mund të mos jetë konfirmuar ende si trajner i Interit, por siç duke ka siguruar transferimin e parë, raporton ESPN.

Ish-trajneri i Chelsea është duke tentuar që ta transferojë sulmuesin e Manchester Unitedit, Romelu Lukaku, në këtë verë te skuadra italiane.

Sulmuesi belg i ka bërë të ditur skuadrës angleze se ai dëshiron të largohet nga Old Trafford qysh në këtë afat kalimtar veror, ndërsa më parë kishte deklaruar se ai e ka ëndërr të luajë në Serie A.

Nëse dështon transferimi i belgut, trajneri italian do të tentojë ta transferojë Edin Dzekon nga Roma, një tjetër lojtar që ishte kërkuar nga italiani kur ishte tek Chelsea.

Si do të duket Interi nën drejtimin e Antonio Contes me Romelu Lukaku dhe Victor Moses – mungon në sulm Mauro Icardi Si do të duket Interi nën drejtimin e Antonio Contes me Romelu Lukaku dhe Victor Moses – mungon në sulm Mauro Icardi

Manchester United është i gatshëm që të heqë dorë nga sulmuesi belg, por ata nuk do të pranojnë ta shesin atë në shumën e 45 milionë eurove. /Telegrafi/