Në vitin 2018, një numër i madh filmash spektakolarë u publikuan. Secili prej tyre i dërgoi shikuesit në një univers të ndryshëm: ne duhej të luftonim në “Avengers: Infinity War”, të dridheshim nga buzëqeshja “simpatike” e Venom dhe të shqetësohemim për fatin e mysafirëve në “Bad Times at the El Royale”. Por thellë brenda, ne ishim kurioz të mësonim se si u krijuan këta filma të mëdhenj.

Bright Side donte t’ju ftonte në prapaskenat e industrisë së filmave për të parë sekretet e xhirimeve me sytë tuaj. /Telegrafi/

Avengers: Infinity War, është e mjaftueshme për të vënë disa sensorë në fytyrë për ta bërë kostum e Thanos.

Megjithatë, Josh Brolin duhej të duronte një procedurë më pak të këndshme përpara kësaj.

“Kemi bërë shpëtimin e botës për sot, kështu që ne mund të marrim një pushim të vogël”.

Star Wars: edhe rebelët e guximshëm kanë nevojë për një trajnim para fillimit të xhirimeve!

View this post on Instagram

History

A post shared by John Boyega (@johnboyega) on Apr 28, 2017 at 3:11pm PDT

Pacific Rim: Uprising: me ndihmën e kësaj pajisje, aktorët u shndërruan në modele 3D në ekranin e kompjuterit.

Mamma Mia! Here We Go Again: Ata preferuan makijazhin klasik në këtë skenë. A mund ta njihni Amanda Seyfried?

Tomb Raider: gërvishtjet dhe plagët këtu u aplikuan me dorë.

View this post on Instagram

Behind the scenes #AliciaVikander

A post shared by Alicia Vikander (@aliciavikanderdaily) on Jan 24, 2018 at 2:59am PST

Ant-Man and the Wasp: edhe superheronjtĽ kanë një “kopje” të tyre

Aquaman: Kështu u krijuan kostumet e personazheve.

The Predator: një mënyrë për të bërë një hyrje …

View this post on Instagram

One way to make an entrance… #ThePredator

A post shared by The Predator (@predator) on Nov 9, 2018 at 1:21pm PST

Imazhi i Predatorit është projektuar me vëmendje ndaj detajeve më të vogla.

Taxi 5: makinat ishin fjalë për fjalë fluturuese në ajër.

Jurassic World: Mbretëria e rënë kishte dinosaurë të tillë realë …

… aktorët që donin t’i puthnin!

View this post on Instagram

Omg we haven’t seen each other in months!!!

A post shared by Daniella Pineda (@notdaniellapineda) on Jun 7, 2018 at 8:15pm PDT

Venom: duket se kamera është sjellë nga një galaktikë tjetër gjithashtu.

The Girl in the Spider’s Web: këtu është një moment i rrallë i Lisbeth Salanderit duke buzëqeshur.

Bad Times at the El Royale: ç’të themi për pamjen epike të Chris Hemsworth?

View this post on Instagram

Field of dreams. #TBT #ElRoyaleMovie

A post shared by Bad Times at the El Royale (@elroyalemovie) on Dec 20, 2018 at 1:34pm PST

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald: madje edhe më të mëdhenjtë duhet të udhëzohen.

Tani Newt do të kapë dorezën e Dumbledores dhe do të rishfaqet në çati.

Bonus: Më në fund kemi zbuluar sekretin e rastit të Newt nga kafshët fantastike dhe ku t’i gjejmë.