LAJMI I FUNDIT:

Në Strugë për president do të votojnë 267 të sëmurë dhe të pafuqishëm, për zgjedhjet parlamentare 281 persona

Në Strugë për president do të votojnë 267 të sëmurë dhe të pafuqishëm, për zgjedhjet parlamentare 281 persona

Gjithsej 267 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm janë regjistruar për të votuar në shtëpi në Strugë dhe për rrethinë e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe 281 për zgjedhjet parlamentare.

Është në proces grumbullimi i materialeve zgjedhore nga këshillat zgjedhorë, pas së cilës personat e sëmurë dhe të pafuqishëm do të votojnë në shtëpitë e tyre.


Gjashtëdhjetë e dy të burgosur nga komuna e Strugës do të votojnë në burgjet e vendit.

Nga Komisioni komunal zgjedhor në Strugë, theksojnë se janë të gatshëm për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Lajme
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
A ka lidhje mes policëve dhe grupit të Sekiraqëve? - Flet kryeshefi i IPK-së

A ka lidhje mes policëve dhe grupit të Sekiraqëve? - Flet kryeshefi i IPK-së

Siguri
Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Lajme
Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Lajme
Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Lajme
Kalo në kategori