LAJMI I FUNDIT:

Në pritje të njoftimit nga UEFA – finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvendoset nga Rusia

Në pritje të njoftimit nga UEFA – finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvendoset nga Rusia

UEFA pritet të njoftojë nesër (e premte) zhvendosjen e lokacionit të finales së Ligës së Kampionëve nga St Petersburgut pas sulmit që Rusia i ka bërë Ukrainës – njofton Sky Sports News.

Reklama

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka thirrur një takim të jashtëzakonshëm të komiteti ekzekutiv për ditën e premte.

Kjo është njoftuar nga mediat fillimisht, por më vonë edhe nga vet faqja zyrtare e UEFA-s.

Finalja e Ligës së Kampionëve, UEFA po e monitoron situatën dhe vendimi do të merret në kohën e duhur
Lexo po ashtu Finalja e Ligës së Kampionëve, UEFA po e monitoron situatën dhe vendimi do të merret në kohën e duhur

“Pas evoluimit të situatës mes Rusisë dhe Ukrainës, presidenti i UEFA-s ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të Komitetit Ekzekutiv për në orën 10:00 të premten e 25 shkurtit, për të vlerësuar situatën dhe për të marrë të gjitha vendimet e nevojshme”.

“Komunikimi i mëtejshëm do të bëhet pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s”, thuhet në njoftimin e UEFA-s.

Ndryshe, finalja e Ligës së Kampionëve është paraparë të zhvillohet në stadiumin “Gazprom Arena” më 28 maj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori