LAJMI I FUNDIT:

Myrto Uzuni shënon dy gola për Granadan, ia dhuron fitoren skuadrës së tij  

Myrto Uzuni shënon dy gola për Granadan, ia dhuron fitoren skuadrës së tij  

Myrto Uzuni është duke kaluar një nga momentet më të mira në karrierë, pasi ka shënuar dy herë ndaj Mirandes në fitoren 2-1 ndaj Granadas.

Reklama

Sulmuesi i kombëtares shqiptare fillimisht realizoi një super gol, duke u dhuruar avantazhin vendasve.

Zhvillohej minuta e 44-të, kur Uzuni shënoi golin e parë, ndërsa mysafirët barazuan pas disa minutash.

Shqiptari ka realizuar golin e dytë personal në minutën e 75’, duke i dhuruar sërish avantazhin ekipit të tij dhe në fund fitoren.

Uzuni po kalon formë shumë të mirë pasi ka 6 gola në 6 ndeshje në La Liga 2. /Telegrafi/