LAJMI I FUNDIT:

Muharrem Sahiti thotë se është mëkat që Kosova nuk e fitoi së paku një pikë ndaj Sllovenisë

Muharrem Sahiti thotë se është mëkat që Kosova nuk e fitoi së paku një pikë ndaj Sllovenisë

Muharrem Sahiti është shprehur pas humbjes 2-1 që pësoi Kosova në udhëtim te Sllovenia në kuadër të Ligës së Kombeve.

Reklama

Ndihmës trajneri i Dardanëve, që zëvendësoi në këtë takim Bernard Challandes që është i infektuar me COVID-19, ka thënë se është mëkat që nga ky takim që nuk morën së paku një pikë.

“Nëse i analizojmë rrethanat të cilat janë krijuar nga pandemia, më së shumti na ka penalizuar ne, pa përjashtim edhe skuadrat tjera, mirëpo që kishim edhe lëndime”, ka thënë Sahiti.

Rrahmani: Besoj në fitore ndaj Moldavisë
Lexo po ashtu Rrahmani: Besoj në fitore ndaj Moldavisë

“Jemi të kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe kjo është shumë e rëndësishme për ne, dhe nuk patëm fatin që të mbajmë epërsinë”.

“Unë do ta shikojë penalltinë e dhënë kundër nesh dhe ndërhyrje ndaj Hekuran Kryeziut, që vendosën fatin e ndeshjes”.

Bernard Berisha: Humbëm, por zhvilluam lojë të mirë ndaj Sllovenisë
Lexo po ashtu Bernard Berisha: Humbëm, por zhvilluam lojë të mirë ndaj Sllovenisë

“Ne duhet të rikthehemi në mentalitetin fitues që kishim në edicion e kaluar, por ky është futbolli dhe mund të shënosh e të pranosh në minutat e fundit të takimit”.

“Duhet të fitojmë ndeshjen ndaj Moldavisë dhe do na rikthehen lojtar si Herolind Shala që mungoi në këtë takim dhe mos të biem në Ligën D”, ka shtuar më tej ndihmës trajneri.

Ndeshja e fundit për edicionin e dytë të Ligës së Kombeve për tanët do të jetë ajo ndaj Moldavisë që zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri më 18 nëntor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori