LAJMI I FUNDIT:

Bernard Berisha: Humbëm, por zhvilluam lojë të mirë ndaj Sllovenisë

Bernard Berisha: Humbëm, por zhvilluam lojë të mirë ndaj Sllovenisë

Bernard Berisha është deklaruar pas humbjes 2-1 që Kosova pësoi ndaj Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Reklama

Reprezentuesi i Dardanëve ka thënë se pavarësisht rezultatit, ata zhvilluan një lojë të mirë dhe nëse vazhdojë kështu, do të rikthehen te fitoret.

“Kjo ishte një lojë shumë e mirë dhe dua t’i falënderojë bashëklojtarëve dhe nëse vazhdojmë kështu, do të rikthehemi te fitoret me këtë skuadër e me këtë lojë do të shkojmë në rekordin që kishim prej dhjetë fitoreve apo më shumë”, ka thënë Berisha.

Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë - sfida e fundit është ajo me Moldavinë
Lexo po ashtu Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë - sfida e fundit është ajo me Moldavinë

“Duam që këtë edicion ta mbyllim së paku me fitoren ndaj Moldavisë dhe të vazhdojmë në Ligën C”.

“Ne kishim humbje, mirëpo sot kemi treguar shumë lojë të mirë dhe duhet të vazhdojmë me lojë të mira edhe të shikojmë përpara”, ka përfunduar ai.

Kujtojmë se ishte Bernard Berisha që asistoi te goli i vetëm i Kosovës i realizuar nga Vedat Muriqi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori