LAJMI I FUNDIT:

Mudryk pranon ofertën për kontratë me Arsenalin

Mudryk pranon ofertën për kontratë me Arsenalin

Ylli i Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk me sa duket ka rënë dakord për kushtet personale për një lëvizje te Arsenali.

Reklama

Reprezentuesi ukrainas është i dëshpëruar për t’u larguar nga Shakhtar dhe ka vendosur synimin e tij te Topçinjtë , kryesuesi i tabelës në Ligën Premier.

Sipas Diario Sport, kushtet personale nuk janë çështje për marrëveshjen, pasi Mudryk është i kënaqur me pagën që do të merrte nëse do t’i bashkohej Arsenalit.

Megjithatë, çështja është se klubi londinez nuk mund të negociojë një tarifë me Shakhtar për momentin.

Klubi ukrainas refuzoi një ofertë fillestare prej 60 milionë euro, pasi ata po kërkojnë një tarifë që është gati dyfishi i asaj shume.

Arsenali shpreson se mund të negociojë pakësimin e tarifës, por nëse ka një ngërç, transferimi mund të duhet të presë deri në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

La Liga
Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Kalo në kategori