LAJMI I FUNDIT:

Mrekullia Torino, me dhjetë lojtarë fiton ndaj Milanit në vazhdime

Mrekullia Torino, me dhjetë lojtarë fiton ndaj Milanit në vazhdime

Torino ka eliminuar Milanin me rezultat 1-0, me golin e shënuar në kohën shtesë, për ta eliminuar nga Kupa e Italisë.

Reklama

Pjesa e parë nuk solli shumë me raste, me të dy skuadrat që kishin nga një mundësi të mirë për të shënuar.

Sasa Lukic provoi për Torinon, ndërsa Charles de Katelaere tentoi për Milanin.

Torino në minutën e 70-të mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, me Koffi Djidji që u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Milani kishte rast për të marr epërsinë në minutën e 84-të, me Sergino Dest, por ai gjuajti jashtë.

Rast të mirë kishte edhe Theo Hernandez në kohën shtesë të kohës së rregullt, por gjuajtja e tij u prit nga portieri.

Në vazhdimin e parë Milani sërish kishte rast të mirë me Olivier Giroud, por francezi nuk arriti të gjejë rrjetën.

Kur pritej që Milani të shënonte, Torino në anën tjetër konkretizoi një kundërsulm.

Zhvillohej minuta e 114-të, kur Brian Jephte Bayeye pasoi bukur në zonë për Michel Adopo që shënoi për 1-0.

Milani provoi por nuk ia arriti ta dërgojë ndeshjen në penallti, me Torinon që kaloi në çerekfinale të Kupës së Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori