LAJMI I FUNDIT:

Mori afro 400 mesazhe abuzive në Instagram për kartonin e kuq të Nunez – Andersen e quan budalla sulmuesin e Liverpoolit

Mori afro 400 mesazhe abuzive në Instagram për kartonin e kuq të Nunez – Andersen e quan budalla sulmuesin e Liverpoolit

Mbrojtësi i Crystal Palaces, Joachim Andersen thotë se ka marrë ‘3-400’ mesazhe abuzimi në Instagram pas barazimit 1-1 të së hënës kundër Liverpoolit.

Reprezentuesi danez 26-vjeçar u godit me kokë nga sulmuesi i The Reds, Darwin Nunez, në pjesën e dytë të ndeshjes së mbrëmshme në Ligën Premier në “Anfield”.

Anderson ra në tokë dhe pak çaste më vonë, gjyqtari Paul Tierney nuk kishte zgjidhje tjetër veçse t’i jepte Nunezit një karton të kuq direkt.

Uruguaiani do të mungojë në ndeshjen e së hënës kundër Manchester United për shkak të pezullimit.

Andersen që atëherë ka hyrë në faqen e tij personale në Instagram për të ndarë disa nga abuzimet e neveritshme, të cilat përfshinin kërcënime me vdekje, nga mbështetësit rivalë.

Reklama
Reklama

Ai shkroi: “Kam marrë ndoshta 3-400 nga këto mesazhe mbrëmë. Unë e kuptoj që ju mbështesni një ekip, por kini pak respekt dhe ndaloni së vepruari ashpër në internet”.

Pas postimit të pamjeve të mesazheve direkte, ish-mbrojtësi i Lyon dhe Sampdoria tha: “Shpresoj që Instagram dhe Liga Premier të bëjnë diçka për këtë”.

Të martën në mëngjes, Andersen postoi gjithsej 17 screenshot nga mesazhet e tij direkte në Instagram.

Ai e etiketoi vendimin e Nunez për ta goditur me kokë si “me të vërtetë budalla” pas fishkëllimës së fundit.

“Gjatë gjithë ndeshjes qëndrova shumë pranë tij, e mërzita shumë dhe bëra mirë kundër tij. Mendoj se kjo është arsyeja pse ai ishte pak i zemëruar me mua”, deklaroi Andersen për Viaplay.

Reklama
Reklama

“Në atë situatë, ai më goditi me kokë për herë të parë dhe unë i thashë që nuk duhet ta bëjë këtë. Unë u zemërova me të. Pastaj ai e bëri përsëri, gjë që për mua është vërtet budalla. Një karton i kuq i pastër”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Joachim Andersen's abusive messages

Kredia e imazhit: Instagram/joachimandersen3

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori