LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur Traore i la nën hije Pogban dhe Fredin në mesfushë

Momenti kur Traore i la nën hije Pogban dhe Fredin në mesfushë
(Foto: Screenshot/Twitter/SkySports)

Wolverhampton Wanderers e ka nisur më mirë sfidën e xhiros së tretë në Ligën Premier përballë Manchester Unitedit.

Reklama

Në sfidën e zhvilluar në Molineux Stadium, skuadra nikoqire pati disa aksione të rrezikshme në minutat e para të takimit.

Kundërsulmet e vendasve ishin shumë të rrezikshme, megjithatë mungoi efikasiteti.

(Foto: Screenshot/Twitter/SkySports)

Adama Traore ishte i përfshirë thuajse në secilin aksion te Wolves, ndërsa në minuta e para i la nën hije dyshen e mesfushës së Djajve të Kuq, Paul Pogba dhe Fred.

Gabimi trashanik i Fred dhe Wan Bissaka që shpëtoi Unitedin nga goli i sigurt ndaj Wolvesit
Lexo po ashtu Gabimi trashanik i Fred dhe Wan Bissaka që shpëtoi Unitedin nga goli i sigurt ndaj Wolvesit

Në njërin nga aksionet, mesfushori i Wolverhamptonit bëri një hyrje të jashtëzakonshme ndërmjet dy mesfushorëve të Unitedit duke i lënë prapa dhe vazhdoi aksionin përpara, porse bashkëlojtari i tij nuk e finalizoi si duhej.

Nuk munguan edhe të tjera situata deri në fund të pjesës së parë, kur Traore u tregua shumë i fortë përballë kundërshtarëve të tij. /Telegrafi/

(Foto: Screenshot/Twitter/SkySports)

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori