Milot Rashica është lojtari i radhës që ka bashkëndjerë dhimbjen me personat e prekur nga tërmeti i fuqishëm që ndodhi sot në Shqipëri.

Ylli shqiptar i ka dhënë mbështetje vendit tonë në këto momentet të vështira, duke thënë se duhet të lutemi.

“Të lutemi për Shqipërinë”, ka shkruar Rashica në llogarinë e tij në Twitter.

Deri më tani nga kjo fatkeqësi natyrore, 18 persona kanë ndërruar jetë dhe qindra të tjerë kanë kërkuar tretman mjekësor.

Dëmet materiale janë të mëdha, por që e gjithë populli është duke ndihmuar që ta kalojmë së bashku këtë fatkeqësi. /Telegrafi/