LAJMI I FUNDIT:

Militao i lumtur me mikpritjen e jashtëzakonshme që i bën bashkëlojtarët pas rikthimit 

Militao i lumtur me mikpritjen e jashtëzakonshme që i bën bashkëlojtarët pas rikthimit 

Eder Militao është rikthyer në fushë pas një lëndimi që e mbajti për kohë të gjatë jashtë fushave të blerta.

Qendërmbrojtësi brazilian u inkuadrua në fund të ndeshjes me Athletic Bilbaon dhe pati një pritje tejet të ngrohtë nga tifozët dhe bashkëlojtarët e tij.

Militao ka qëndruar jashtë fushave të blerta për shtatë muaj, derisa u përqafua nga bashkëlojtarët e tij pasi hyri në fushë.


Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur
Lexo po ashtu Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur

Trajtimi i papërlyer i Real Madridit ndaj Eder Militaos pas kthimit të tij nga lëndimi ka treguar shpirtin e jashtëzakonshëm të ekipit brenda grupit të Carlo Ancelottit.

Turma e Santiago Bernabeut brohoriti me zë të lartë teksa ai doli nga stoli në fazat përmbyllëse të fitores 2-0 të Madridit kundër Athletic Bilbaos.

Lojtarët gjithashtu u afruan te Militao duke e puthur dhe përqafuar.

Bashkëlojtarët e Militaos pastaj mbushën me komente foton e Militaos, duke i uruar rikthim.

“Nuk kam fjalë të them se çfarë mendoj për këtë ekip, kam marrë shumë dashuri”, tha Militao për Real Madrid TV. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Premier League
Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Serie A
Kalo në kategori