Isco Alcoron pritet të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar veror.

Mesfushori spanjoll prej dy vitesh nuk është një startues te Los Blancos dhe pritet të largohet.

Edicioni i fundit ishte ndër më të dobëtit për të, pasi nuk luante shumë dhe kishte rënie forme.

Megjithatë Milani vazhdon të besoj në aftësitë e spanjollit dhe dëshiron ta transferojë gjatë verës.

Rossonerët kanë bërë gati 18 milionë euro për transferimin e fantazistit, edhe pse Los Blancos synojnë rreth 25 milionë nga shitja e tij.

Gjithsesi sipas mediave italiane, marrëveshja mund të arrihet për 18 milionë plus tre të tjera në formë bonusesh. /Telegrafi/