LAJMI I FUNDIT:

Milani dhe Roma pritet t’i befasojnë të gjithë me shkëmbimin Cengiz-Suso

Milani dhe Roma pritet t’i befasojnë të gjithë me shkëmbimin Cengiz-Suso

Milani po vazhdon të bëjë presion ndaj Romës për Cengiz Under, por rezultati i vetëm i mundshëm do të ishte shkëmbimi huazimesh me Suson.

Kuqezinjtë e shohin reprezentuesin turk si një përforcim ideal për skuadrën e tyre në afatin kalimtar të janarit, pasi iu mungon krijimtaria para golit.

Under mund të luajë në një larmi rolesh anësore të sulmit, si një sulmues i dytë ose një ‘trequartista’ dhe kjo ka bërë që të pëlqehet nga Rossonerët.

Milani interesohet për Cengiz Under
Lexo po ashtu Milani interesohet për Cengiz Under

Sipas mediumeve Sipas Sky Sport Italia dhe Sportitalia, Milani po punon për një shkëmbim të mundshëm të huazimeve me mundësi blerje midis Under dhe Suso.

Spanjolli është zbritur në bankinë që kur Stefano Pioli kaloi në formacionin 4-4-2 dhe u vërshëllye me zë të lartë nga tifozët në San Siro kur u fut si zëvendësues gjatë fitores në Coppa Italia ndaj SPAL-it.

Të dy lojtarët duan kohë më të rregullt në fushë dhe një huazim me opsion blerje do t’u përshtatet të dy klubeve gjithashtu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori