LAJMI I FUNDIT:

Milani interesohet për Cengiz Under

Milani interesohet për Cengiz Under

Ylli turk i Romës, Cengiz Under ka përfunduar në radarin e klubit të madh italian, Milanit.

Sulmuesi anësor 22-vjeçar ka luftuar me lëndime këtë sezon dhe ka luajtur më pak se 450 minuta në të gjitha garat deri më tani.

Situata e tij me pak ndeshje ka bërë që Under të lidhet shpeshherë me një largim nga Olimpico, ku nuk kanë munguar klubet e interesuara.

Roma dhe Milani fillojnë bisedimet për shkëmbimin e lojtarëve
Lexo po ashtu Roma dhe Milani fillojnë bisedimet për shkëmbimin e lojtarëve

Sipas gazetarit të njohur italian Gianluca Di Marzio, Milani është i interesuar të nënshkruajë me Under nga Roma në këtë afat kalimtar.

Sidoqoftë, lëndimi i madh i ACL i pësuar nga Nicolo Zaniolo do të thotë që Roma mund të jetë e gatshme të provojë përsëri turkun dhe ta bëjë pjesë e formacionit.

Për lojtarin interesim kanë shprehur edhe klubet nga Liga Premier dhe Bundesliga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori