LAJMI I FUNDIT:

Milan dhe Real Madrid do të takohen për të diskutuar të ardhmen e Brahim Diaz

Milan dhe Real Madrid do të takohen për të diskutuar të ardhmen e Brahim Diaz

Brahim Diaz po kalon vitin e tij të tretë te Milani, por vetëm si i huazuar.

Reklama

Mesfushori spanjoll është huazuar te kuqezinjtë nga Real Madridi, por Milani nuk e ka të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

Gjithsesi ylli spanjoll ka bindur të gjithë në San Siro për ta blerë atë në fund të sezonit dhe drejtuesit e klubit italian po duan me çdo kusht ta bëjnë të tyrin.

Calciomercato ka raportuar se Palo Maldini dhe Frederic Massara kanë lënë një takim me drejtuesit madrilen për të diskutuar për Diaz.

23-vjeçari ka dëshirë të qëndroj te Milani, përkundër se kontrata e tij me Real Madridin është deri në verën e vitit 2025.

Milani nuk e ka opsionin e blerjes, por duan të bindin Realin me një ofertë rreth 25 milionë euro për transferimin e përhershëm të spanjollit.

Gjithsesi palët pritet të kenë diskutime të gjata, edhe pse nuk përjashtohet mundësia që Brahim Diaz të mbetet në Santiago Bernabeu, pasi forma e tij e mirë po vlerësohet edhe nga Real Madridi.

Diaz këtë edicion ka zhvilluar 26 ndeshje në të gjitha garat për Milanin ku ka realizuar pesë gola dhe ka asistuar në dy të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori