Një person që nuk mund të qëndrojë jashtë titujve të mediave për momentin është Mike Tyson , pasi është përfshirë në një tjetër përplasje të nxehtë me një fans.

Ish-boksieri ishte në qendër të vëmendjes ditët e fundit pasi u filmua duke goditur me grusht një pasagjer në një fluturim.

U pretendua nga përfaqësuesit e Tyson se burri, Melvin Toënsend, i kishte hedhur një shishe për ta provokuar, megjithëse përfaqësuesit e Toënsend e mohojnë këtë.

Pasi e grushtoi keq një person në aeroplan, veprimi i radhës nga Mike Tyson ka befasuar edhe policinë Pasi e grushtoi keq një person në aeroplan, veprimi i radhës nga Mike Tyson ka befasuar edhe policinë

Tani, ka ndodhur një tjetër incident. Siç raportohet nga Neë York Post, Tyson ishte duke bërë foto me fansat në Las Vegas kur një grua e ngriti gishtin pranë fytyrës së tij. Ai reagoi keq.

Legjenda e boksit u kthye menjëherë për t’u përballur me gruan, dhe sigurimi i tij më pas u vërsul dhe u përpoq të përshkallëzonte gjërat. Më pas ai është shoqëruar nga vendi i ngjarjes.

Tyson ishte në Vegas për të ndjekur ngjarjet përpara luftës së Shakur Stevenson me Oscar Valdez në MGM Grand Garden Arena. /Telegrafi/