LAJMI I FUNDIT:

Messi, Ronaldo, Benzema: Kush e ka fituar më së shumti çmimin ‘lojtari i ndeshjes’ brenda këtij sezoni në top pesë ligat evropiane?

Messi, Ronaldo, Benzema: Kush e ka fituar më së shumti çmimin ‘lojtari i ndeshjes’ brenda këtij sezoni në top pesë ligat evropiane?

Edicioni 2019/20 po shkon drejtë përfundimit, me Ligën Premier dhe Serie A-në që po i zhvillojnë xhirot e fundit.

Reklama

Futbolli kaloi nëpër një vit të çmendur shkaku i coronavirusit, pasi u ndërpre në mesin e muajit mars.

Por, nga maji, sporti më i ndjekur në botë u rikthye në aksion, derisa Liga e Kampionëve do të përfundojë në muajin gusht.

Lojtarët kanë pasur paraqitje të mira në këtë edicion, derisa më poshtë mund të shikoni se cili lojtarë ka arritur që të fitojë më së shumti çmimin e lojtarit të ndeshjes të publikuar nga WhoScored:

25) Raul Garcia | Athletic Bilbao (6 Herë lojtar i ndeshjes)

p1edrllvsd1qpi1064t5jhm382t9.jpg

24) Richarlison | Everton (6 Herë lojtar i ndeshjes)

23) Gerard Moreno | Villarreal (6 Herë lojtar i ndeshjes)

22) Mohamed Salah | Liverpool (6 Herë lojtar i ndeshjes)

21) Adama Traore | Wolves (6 Herë lojtar i ndeshjes)

20) Angel Di Maria | PSG (6 Herë lojtar i ndeshjes)

p1edrlvqj41i781ti8cjcte91h6fj.jpg

19) Kylian Mbappe | PSG (6 Herë lojtar i ndeshjes)

18) Hassane Kamara | Reims (7 Herë lojtar i ndeshjes)

17) Marcus Rashford | Manchester United (7 Herë lojtar i ndeshjes)

16) Sadio Mane | Liverpool (7 Herë lojtar i ndeshjes)

15) Serge Gnabry | Bayern Munich (7 Herë lojtar i ndeshjes)

p1edrm5in21goq15qv1k4eqcb1kpgv.jpg

14) Jadon Sancho | Borussia Dortmund (7 Herë lojtar i ndeshjes)

13) Josip Ilicic | Atalanta (7 Herë lojtar i ndeshjes)

12) Robert Lewandowski | Bayern Munich (7 Herë lojtar i ndeshjes)

11) Rodrigo de Paul | Udinese (8 Herë lojtar i ndeshjes)

10) Nabil Fekir | Real Betis (8 Herë lojtar i ndeshjes)

p1edrmcuri1g121hug1tg11v4v2qd18.jpg

9) Ciro Immobile | Lazio (8 Herë lojtar i ndeshjes)

8) Dimitri Payet | Marseille (8 Herë lojtar i ndeshjes)

7) Kevin De Bruyne | Manchester City (9 Herë lojtar i ndeshjes)

6) Joselu | Alaves (10 Herë lojtar i ndeshjes)

5) Karim Benzema | Real Madrid (10 Herë lojtar i ndeshjes)

p1edrmitf43pj1ual3qi7r7i3n1l.jpg

4) Luis Alberto | Lazio (10 Herë lojtar i ndeshjes)

3) Timo Werner | RB Leipzig (10 Herë lojtar i ndeshjes)

2) Cristiano Ronaldo | Juventus (10 Herë lojtar i ndeshjes)

1) Lionel Messi | Barcelona (22 Herë lojtar i ndeshjes). /Telegrafi/

p1edrml3d311oma0q1bedl2o1fha1s.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
“Është një dëm i pariparueshëm për futbollin”, zbulohet raporti shkatërrues i FIFA-s kundër Luis Rubiales

“Është një dëm i pariparueshëm për futbollin”, zbulohet raporti shkatërrues i FIFA-s kundër Luis Rubiales

Ndërkombëtare
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Kalo në kategori