Messi i pandalshëm, pasi driblon mbrojtjen e Celtas detyron kundërshtarin të shënoj autogol

Barcelona ka ngritur epërsinë në 2-0 përballë Celta Vigos në udhëtim.

Katalunasit kanë shënuar fillimisht në pjesën e parë me Ansu Fatin, por në minutën e 42-të kanë mbetur me një futbollist më pak në fushë.

Gjithsesi edhe pse me 10 futbollist në fushë, Barça ka gjetur golin në pjesën e dytë.

Ka qenë gjeniu argjentinas Lionel Messi që ka shkëlqyer në golin e dytë.

Në fakt ka qenë një autogol nga Olaza, por mbrojtësin e Celta Vigos e detyroi Messi ta fuste topin në rrjetën e tij.

Argjentinasi dribloi gjithë mbrojtjen vendase dhe në fund goditja e tij u devijua nga Olaza për 0-2. /Telegrafi/