LAJMI I FUNDIT:

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Lionel Messi ka sulmuar Paris Saint-Germain pasi zbuloi se ai dhe familja e tij kanë qenë të pakënaqur për dy vitet e fundit.

Reklama

Superylli iu bashkua gjigantëve të Ligue 1 në verën e vitit 2021 pasi nuk arriti të binte dakord për kushte të reja me Barcelonën.

Por, fituesi i Kupës së Botës kishte një periudhë të mjerueshme në Francë, pavarësisht se fitoi tituj.

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami
Lexo po ashtu Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Madje, ai u vërshëllye rregullisht nga tifozët e PSG-së në ndeshjet në shtëpi këtë sezon.

Ai tha për Mundo Deportivo: “Këto ishin dy vite në të cilat nuk isha i lumtur”.

“Nuk kënaqesha dhe kjo ndikoi në jetën time familjare. Më ka munguar shumë nga jeta e fëmijëve të mi në shkollë”.

Legjenda franceze kritikon Messin pas fjalëve për PSG-në: Si mundet të flasë kaq marrëzi?
Lexo po ashtu Legjenda franceze kritikon Messin pas fjalëve për PSG-në: Si mundet të flasë kaq marrëzi?

“(Ato vite) ishin të vështira për mua. Por, ato janë pas meje tani”, ka shtuar më tej ai.

Kalimi i Messit në Miami është pritur mirë me tifozët që dolën në rrugë në festime – duke valëvitur flamujt e Argjentinës.

Fituesi i Kupës së Botës do të fitojë 150 milion euro gjatë kontratës së tij dyvjeçare e gjysmë me Inter Miami. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Kalo në kategori