LAJMI I FUNDIT:

Legjenda franceze kritikon Messin pas fjalëve për PSG-në: Si mundet të flasë kaq marrëzi?

Legjenda franceze kritikon Messin pas fjalëve për PSG-në: Si mundet të flasë kaq marrëzi?

Lionel Messi vendosi të shkojë në Inter Miami dhe këtë gjë argjentinasi e konfirmoi në një intervistë për mediat katalanase. 

Reklama

Ai negocioi me Al-Hilalin, kishte edhe një opsion për t’u rikthyer në Barcelonë, por vendimi erdhi për klubin amerikan të MLS.

Messi arrin te Interi pasi i skadoi kontrata me PSG-në. Në atë klub ai fitoi dy tituj kampion francez dhe një Superkupë dhe pas largimit e pranoi se nuk ishte i lumtur në Paris.

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami
Lexo po ashtu Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Christophe Dugarry, kampion bote me Francën në vitin 1998, kritikoi argjentinasin për fjalët e thëna pas largimit nga Parisi.

“Me gjithë respektin e duhur, është e shëmtuar dhe e pakuptueshme. Jam lodhur nga lojtarët që flasin vetëm për veten e tyre. Ata kanë gjithçka për të qenë të lumtur. Ai thotë se nuk është i lumtur, por ta vë vetën në vend të shokëve të skuadrës, trajnerëve dhe tifozëve”.

“Nuk e kuptoj, a nuk ka Messi këshilltar? Si mund të flasë kaq marrëzi? Të njëjtën gjë ka bërë edhe Ibrahimovic, dhe e njëjta gjë do të ndodhë me Neymarin pas largimin nga Parisi. Beckham, nga ana tjetër, u largua me stil”, ka thënë lojtari i famshëm në një bashkëbisedim me Jerome Rothen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Ndërkombëtare
Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Premier League
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori