LAJMI I FUNDIT:

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Inter Miami ka mposhtur Orlandon me rezultat të thellë 5:0 falë dy golave ​​të Lionel Messit, por golat e argjentinasit u lanë në hije nga një nga goditjet e lira të pasuksesshme të tij.

Gjegjësisht, Messi pati mundësinë për të shënuar gol nga gjuajtja e lirë nga 20 metra në ndeshje. Pozicioni ishte ideal për të duke qenë se kishte shënuar shumë herë nga pozita të tilla, por këtë herë gjuajti në mënyrë të pasaktë.


Ai kaloi mbi murin e gjallë, por edhe portën e Orlandos dhe topi përfundoi në tribunë dhe goditi foshnjën që ishte me nënën e saj në rreshtat e parë.

Duke gjykuar nga video, topi nuk e ka goditur drejtpërdrejt foshnjën, por vetëm e ka krehur atë, por mjaftueshëm për ta bërë të qajë.

Videoja bëri shpejt xhiron e botës dhe komentet e fansave ishin të ndara.

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos
Lexo po ashtu Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

Disa ishin të neveritur nga fakti që foshnja u lejua të ulej në tribuna në rreshtat e parë.  /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori