LAJMI I FUNDIT:

Mesjava me ndeshje shumë interesante në Superligën e Kosovës në basketboll

Mesjava me ndeshje shumë interesante në Superligën e Kosovës në basketboll
(Foto: basketbolli.com)

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e dhjetë në Prince Caffe Superligë. Ndeshje shumë interesante pritet të zhvillohet mes Sigal Prishtinës dhe Rahovecit, dy skuadra që janë përballur shumë në vitet e fundit, madje në finale të Play-off-it dhe Superkupës.

Bardhekaltrit hyjnë në këtë përballje pas fitores ndaj Trepçës, ndërsa Vreshtarët pas fitores ndaj Pejës. Prishtinasit kanë tri fitore dhe gjashtë humbje, kurse Vreshtarët shtatë fitore dhe dy humbje.

Golden Eagle Ylli pas dy humbjeve radhazi, me trajnerin e ri, turkun Fatih Emre Gezer, synon tu rikthehet fitoreve, ku do të përballet me Trepçën, që ka dy fitore dhe shtatë humbje, kurse therandasit kanë katër fitore e pesë humbje.

Sfidë interesante shihet ajo ndërmjet Pejës dhe Ponte Prizrenit. Pejanët kanë shtatë fitore dhe dy humbje, kurse prizrenasit gjashtë fitore dhe tri humbje, andaj pritet të jetë një përballje shumë interesante në ‘Karagaçi’.

Vëllaznimi do të ndeshet me Bashkimin, ku të dy skuadrat hyjnë për fitore. Kuqezinjtë që janë rikthyer në Superligë, kanë tri fitore dhe gjashtë humbje, kurse prizrenasit kanë katër fitore dhe pesë humbje.

Prince Caffe Superliga – Xhiroja 10

E mërkurë

15:00 Sigal Prishtina – Rahoveci

15:00 Golden Eagle Ylli – Trepça

E enjte

15:00 Peja – Ponte Prizreni

15:00 Vëllaznimi – Bashkimi


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori