LAJMI I FUNDIT:

Mes problemeve shëndetësore, Celine Dion po bën gjithçka për t’u rikuperuar

Mes problemeve shëndetësore, Celine Dion po bën gjithçka për t’u rikuperuar

Celine Dion “po bën gjithçka që mundet” ndërsa vazhdon të luftojë me diagnozën e sindromës së saj të pashërueshme, sipas motrës së këngëtares.

Duke folur për HELLO! Claudette Dion, 74 vjeçe, tha se ajo dhe familja mund të bëjnë pak për të ndihmuar motrën e saj “të fortë”, 55 vjeçe dhe për “të lehtësuar dhimbjen e saj”.

“Ajo po bën gjithçka për t’u rikuperuar”, i tha ajo gazetës. “Është një grua e fortë”.


Foto: Getty Images

“Është një sëmundje për të cilën dimë kaq pak”, vazhdoi Claudette. “Ka spazma – ato janë të pamundura për t’u kontrolluar. A e dini se cilët njerëzit kërcejnë shpesh natën për shkak të një ngërçi në këmbë? Është pak e tillë, por në të gjithë muskujt”.

Celine Dion në gjendje të rëndë shëndetësore: Nuk i funksionon asnjë ilaç
Lexo po ashtu Celine Dion në gjendje të rëndë shëndetësore: Nuk i funksionon asnjë ilaç

“Ka pak gjëra që mund të bëjmë për ta mbështetur atë, për të lehtësuar dhimbjen e saj”, ndau ajo duke shtuar se ata “po presin që studiuesit të gjejnë një ilaç për këtë sëmundje të tmerrshme”.

Foto: Instagram

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit, sindroma e personit të ngurtë është një “çrregullim i rrallë neurologjik progresiv” që mund të shkaktojë ngurtësim të muskujve në bust, krahë dhe këmbë.

Prek rreth një në një milion njerëz.

Motra e tyre, Linda dhe burri i saj, që atëherë janë zhvendosur në shtëpinë e Celine në Las Vegas për të vepruar si kujdestarë për krijuesen e hitit “My Heart Will Go On”. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Në trend Magazina

Më shumë

"Ju djema jeni nga Kosova?", momenti kur Bebe Rexha befasohet nga të rinjtë shqiptarë që i dhuruan tapetin e veçantë

Magazina
Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

Magazina
Kalo në kategori