Dy reperët e njohur të label-it PINT, MC Kresha dhe Lyrical Son kanë rrëfyer së fundmi një histori shumë interesante në emisionin “Më lër të flas”.

Ata u pyetën nga vëllezërit Romeo dhe Donald Veshaj se nëse ishin zënë ndonjëherë me njëri-tjetrin.

Dy reperët nga Kosova thanë se zënkat e tyre kanë qenë gjithmonë të pakta ngase e konsiderojnë njëri-tjetrin si vëllezër, por që edhe në momentet kur kanë gabuar, kanë ditur të kërkojnë falje.

MC Kresha dhe Lyricaol Son në “Më lër të flas” (Foto: Top Channel)

Ata gjithashtu kujtuan një moment shumë interesant kur gjatë një improvizimi të një zënke në koncert, shoqëria dhe sigurimi kishte ndërhyrë për t’i “ndarë”, me mendimin se po njëmend po ziheshin.

“Kemi qenë në një vend [në Gostivar], edhe kemi pasur një këngë, një këngë ‘Diskotekë Me Uzi” thirret kënga dhe është në albumin e PINT – ‘Për inati t’njoni tjetrit’ edhe dolëm për të kënduar edhe aty është në plan që unë e Kresha bëjmë kinse po zihemi, edhe ata shokët tonë na ndajnë sikur njëmend”, tha Lyrical Son.

Ndërkohë MC Kresha tregoi se edhe DJ-i i tyre e kishte lënë në gjysmë setin, duek shkuar t’i “ndante” ata.

“DJ e lë setin edhe fillon të na ndajë sigurimi mendoi se po ziheshim njëmend”, tha Kresha.

Mes të qeshurash, dy reperët mohuan që të jenë zënë prej vërteti, duke treguar se gjithçka ishte pjesë e një improvizimi, por që nuk u kuptua nga të tjerët përreth. /Telegrafi/