LAJMI I FUNDIT:

Mbreti Charles donte shumë një vajzë – ishte zhgënjyer kur lindi Princi Harry

Mbreti Charles donte shumë një vajzë – ishte zhgënjyer kur lindi Princi Harry
Foto: Getty Images

Një biograf i familjes mbretërore zbuloi së fundmi se mbreti Charles III ishte i zhgënjyer kur mësoi se Princesha Diana kishte sjellë në jetë Harryn.

Siç thekson biografi, mbreti donte një vajzë dhe reagimi i tij ndaj faktit se Harry ishte djalë ishte aq shkatërrues për Princeshën Diana sa që ishte një nga shkaqet e prishjes së martesës së tyre.

Audioja e panjohur më parë e Princeshës Diana duke folur për bashkimin e saj me Princin e atëhershëm të Uellsit u transmetua në “Good Morning America” të premten, duke përfshirë pamjet e saj duke përshkruar zhgënjimin e tij kur mësoi se Harry nuk ishte vajzë.


Mbreti Charles III

“Burri im as nuk dëshiron të flasë me mamin. Në pagëzimin e Harryt, Charles iu afrua mamasë dhe i tha: “E dini, ne ishim shumë të zhgënjyer. Ne menduam se do të ishte një vajzë”, i tha autorit Princesha Diana Andrew Morton për librin e tij të vitit 1992 në “Diana: Her True Story”.

“Dhe mbretëresha e sulmoi: “Duhet të kuptosh se sa me fat je që të kesh një fëmijë që është normal”. Që nga ajo ditë ai u qetësua.Kështu bën kur dikush i përgjigjet”, tha princesha në atë kohë.

Princi Harry dhe Meghan Markle rezervojnë suitë luksoze prej mbi dy mijë eurosh për një natë në Gjermani
Lexo po ashtu Princi Harry dhe Meghan Markle rezervojnë suitë luksoze prej mbi dy mijë eurosh për një natë në Gjermani

Christopher Andersen tha në një intervistë të martën se Princesha Diana ishte e shkatërruar nga reagimi i burrit të saj të atëhershëm ndaj lindjes së djalit të tyre të dytë në 1984.

Mbreti Charles III dhe Princi Harry

“Oh Zoti im. Është një djalë. Ai madje ka flokë të kuq”, tha Charles me përbuzje, për habinë e madhe të mjekëve dhe infermierëve në dhomë, tha Andersen për mediat.

Andersen shtoi se princesha i kishte thënë atëherë se martesa e tyre kishte mbaruar.

Autori vazhdoi të shpjegonte se Diana e urrente të gjithë situatën e preferencës gjinore, sepse ajo besonte se prindërit e saj ishin të zhgënjyer që ajo nuk ishte djalë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Katy Perry shfaqet gjysmë e zhveshur për skenat provokative të videoklipit të ri

Katy Perry shfaqet gjysmë e zhveshur për skenat provokative të videoklipit të ri

Magazina
Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Kalo në kategori