LAJMI I FUNDIT:

Mbështetën publikisht Palestinën, Gigi Hadid dhe familja e saj marrin kërcënime me vdekje dhe detyrohen të ndryshojnë numrat e tyre të telefonit

Mbështetën publikisht Palestinën, Gigi Hadid dhe familja e saj marrin kërcënime me vdekje dhe detyrohen të ndryshojnë numrat e tyre të telefonit

Gigi Hadid dhe familja e saj thuhet se kanë marrë kërcënime me vdekje pasi kanë ndarë mbështetjen e tyre për Palestinën në internet.

Modelja gjysmë palestineze, 28 vjeçe, ka qenë e zëshme për mbështetjen e saj për shtetin ditët e fundit në mediat sociale në mes të konfliktit të vazhdueshëm izraelito-palestinez.

Gigi – babai i së cilës Mohamed Hadid është palestinez – u kritikua më pas nga qeveria e Izraelit për postet e saj në mbështetje të popullit palestinez, shkruan DailyMail.

Tani, është pohuar se Gigi dhe familja e saj kanë marrë kërcënime me vdekje për mbështetjen e tyre për Palestinën dhe thuhet se janë detyruar të ndërmarrin veprime.

Gigi dhe familja e saj, duke përfshirë motrën Bella dhe prindërit Yolanda dhe Mohamed, të gjithë u është dashur të ndryshojnë numrat e tyre të telefonit mes kërcënimeve, sipas TMZ.

Burimet i thanë publikimit se familja ka marrë kërcënime të tmerrshme përmes emailit, rrjeteve sociale dhe telefonave të tyre, pasi numrat e tyre raportohet se u zbuluan në internet.

Është pohuar gjithashtu se zhvilluesi i pasurive të paluajtshme Mohamed po konsideron të shkojë në FBI për valën e kërcënimeve me vdekje.

Që kur organizata terroriste Hamas, e cila në një kohë u zgjodh në mënyrë demokratike nga populli palestinez për të udhëhequr Gazën, sulmoi Izraelin më 7 tetor, numri i të vdekurve është rritur nga të dyja anët në 4,000.

Izraeli që atëherë ka nisur sulme hakmarrëse në Rripin e Gazës dhe ka ndërprerë energjinë elektrike në zonë, e cila është shtëpia e mbi dy milionë palestinezëve, duke nxitur frikën se popullsia e varfër do të zhytet në mjerim të mëtejshëm.

Qeveria izraelite i kundërpërgjigjet Gigi Hadidit pas postimeve në mbështetje të Palestinës
Lexo po ashtu Qeveria izraelite i kundërpërgjigjet Gigi Hadidit pas postimeve në mbështetje të Palestinës

Gigi shprehu mbështetjen e saj për popullin palestinez gjatë fundjavës teksa postoi një grafik në Instagram për konfliktin e fundit.

“Nuk ka asgjë çifute në trajtimin e palestinezëve nga qeveria izraelite . Dënimi i qeverisë izraelite nuk është antisemitik dhe mbështetja e palestinezëve nuk është mbështetje për Hamasin”, thuhej në postimin e modeles.

Babai i saj Mohamed gjithashtu ndau të njëjtën grafikë në rrjetin e tij në Instagram së bashku me mbishkrimin: “Kaq e thjeshtë”.

Megjithatë , qeveria izraelite iu kundërpërgjigj shpejt modeles, duke postuar në Instagram ndaj komentit të Gigit për konfliktin

Babai i modeles, Mohamed ka lindur në vitin 1948 në atë që tani është Nazaret, Izrael, dhe më parë ka thënë se e mori përsipër të sigurohej që secili nga fëmijët e tij të kuptonte dhe të nderonte identitetin e tyre palestinez.

Motra më e vogël e Gigit, Bella, nuk ka folur ende për konfliktin e fundit, por ka qenë e zëshme për mbështetjen e saj për kauzën palestineze në të kaluarën. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Magazina
Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Magazina
Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Magazina
Parisienët shprehin shqetësimin për veshjen e Bianca Censorit, mes pretendimeve që burri Kanye West po e kontrollon atë

Parisienët shprehin shqetësimin për veshjen e Bianca Censorit, mes pretendimeve që burri Kanye West po e kontrollon atë

Magazina

"Mos më kërko, të të them lamtumirë", Xhensila thumbon Besin me këngën e re?

Magazina
Kim Kardashian shfaqet me një kostum të ngushtë të zi, tregon linjat e saj mahnitëse

Kim Kardashian shfaqet me një kostum të ngushtë të zi, tregon linjat e saj mahnitëse

Magazina
Kalo në kategori