RMC Sport raporton se Mauro Icardi arriti një marrëveshje me Galatasaray disa ditë më parë – por PSG dhe skuadra turke ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët. Fenerbahçe gjithashtu thuhet se është e interesuar, me afatin kalimtar që mbyllet këtë të enjte.

Foot Mercato raportoi se sulmuesi argjentinas shpresonte të kalojë si i huazuar pa opsion blerjeje për të kaluar te gjiganti turk në orët e ardhshme.

Sipas  L’Equipes, Fernabahçe synon të mposhtë ofertën e rivalëve të tyre për Icardin – dhe gjithashtu hyri në bisedime për sulmuesin në fundjavën e kaluar, me lojtarin e interesuar për të kompletuar transferimin në Turqi.

Reklama
Icardi dhe Wanda ndodhen në Stamboll, pritet kalimi te Galatasaray Icardi dhe Wanda ndodhen në Stamboll, pritet kalimi te Galatasaray

Icardi dhe gruaja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, shkuan në Stamboll  javën e kaluar për të takuar bordin e Galatasarayt. Përgjigja e tyre ndaj vizitës ishte shumë pozitive – ata u ndjenë shumë të mirëpritur dhe vlerësuan mikpritjen e tyre.

Reklama

Diskutimet mes dy klubeve janë përshpejtuar në orët e fundit – fillimisht ka pasur diskutime për një opsion të mundshëm blerjeje të përfshirë në huazim, por kjo ka rezultuar shumë e ndërlikuar dhe po shkohet drejt një marrëveshjeje të drejtpërdrejtë huazimi.

PSG gjithashtu ka rënë dakord të paguajë një pjesë të pagës së Icardit gjatë kohëzgjatjes së huazimit – 29-vjeçari tani po përpiqet të ushtrojë presion mbi të gjitha palët për ta bërë këtë lëvizje të mundshme. Icardi nuk ka luajtur ende asnjë minutë me PSG-në këtë sezon dhe është i vetëdijshëm se pozicioni i tij në skuadrën e Kupës së Botës është i pasigurt. /Telegrafi/

Reklama