LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Lewandowski është lojtari më i mirë në botë, jo Messi

Matthaus: Lewandowski është lojtari më i mirë në botë, jo Messi

Legjenda gjermane, Lothar Matthaus ka thënë se ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski është lojtari më i mirë në botë dhe jo Lionel Messi.

Reklama

Sulmuesi polak ka qenë fenomenal këtë sezon, duke shënuar 53 gola në 44 ndeshje në të gjitha garat për klubin gjerman.

Ai do të shpresojë të shtojë numrin e 13 golave të tij në Ligën e Kampionëve kur ai të takohet kundër Barcelonës së Messit në çerekfinalen e së premtes.

Thomas Muller: Lewandowski është më i mirë se Messi
Lexo po ashtu Thomas Muller: Lewandowski është më i mirë se Messi

Por, fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë, Matthaus, nuk ka dyshim se nuk ka lojtar më të mirë sesa Lewandowski në planet aktualisht.

Robert Lewandowski (Foto: FC Bayern English/Twitter)

“Messi përballet me pasardhësin e tij si lojtarin më të mirë në botë: Robert Lewandowski. Ai është lojtari më i mirë, jo vetëm sulmuesi më i mirë”, ka thënë fillimisht Matthaus për Bild.

“Barça e sotme nuk është më e njëjtë si ajo mëparshmja. Ata e kanë Messin, natyrisht. Një lojtar si ai është gjithmonë i aftë sikurse një gjeni”.

Lewandowski ‘injoron’ rekordin e Ronaldos në Ligën e Kampionëve, i gjithë fokusi te përballja me Barcelonën
Lexo po ashtu Lewandowski ‘injoron’ rekordin e Ronaldos në Ligën e Kampionëve, i gjithë fokusi te përballja me Barcelonën

“Por, ai vetëm nuk do të jetë i mjaftueshëm kundër këtij Bayerni. Barcelona nuk më tremb”, përfundoi gjermani.

Messi ka shënuar 43 gola dhe ka 25 asistime, pavarësisht se nuk është sezoni i tij më i mirë individual – kryesisht për shkak të standardeve të larta që ai ka vendosur vitet e kaluara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori