LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Ky është viti i skuadrave angleze

Matthaus: Ky është viti i skuadrave angleze

Ish-mesfushori i Gjermanisë dhe Interit të Milanos, Lothar Matthaus vlerësoi shumë progresin e skuadrave angleze në futboll.

Reklama

Ai tha se kishte mbetur i mahnitur me shpejtësinë e përmirësimit të këtyre ekipeve, të cilat po dominojnë edhe në pesë grupet e Ligës së Kampionëve, ku bëjnë pjesë.

“Deri diku e kisha parashikuar, por tani mund të them me bindje, se ky është viti i skuadrave angleze”, ka thënë fillimisht Matthaus.

Real Madrid dhe Tottenham dhurojnë spektakël, në fund ndahen në paqe (Video)
Lexo po ashtu Real Madrid dhe Tottenham dhurojnë spektakël, në fund ndahen në paqe (Video)

“Veçanërisht pesë skuadrat pjesëmarrëse në Champions, duken në formë të shkëlqyer dhe çdo skuadër që pretendon trofeun, duhet të përballet si fillim me to”, përcjell SS.

Sipas tij, çelësi i suksesit të skuadrave të Ligës Premier janë pikërisht investimet e shumta, në futbollistë dhe trajnerë, që kanë rritur rivalitetin dhe përmirësuar ndjeshëm cilësinë.

Matthaus këshillon Ancelottin: Merr masa ose do kesh kaos total në skuadër
Lexo po ashtu Matthaus këshillon Ancelottin: Merr masa ose do kesh kaos total në skuadër

“Në Ligën Premier drejtojnë trajnerët më të mirë në botë, si Mourinho, Guardiola, Klopp, Pochettino, Conte, etj”.

“Atje kanë investuar shumë edhe në merkaton e futbollistëve, sepse kanë arritur të afrojnë lojtarë kampionë, nga më të mirët në qarkullim”.

“Nuk është rastësi, që nga tetë grupe të Championsit, pesë kryesohen prej skuadrave angleze”, tha Matthaus, që pranoi se shanset më të mëdha janë që trofeu i këtij sezoni të shkojë në ishull.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori