Legjenda e Bayern Munichut, Lothar Matthaus e ka paralajmëruar Carlo Ancelottin se është afër për të përjetuar një ‘kaos total’ në skuadër, nëse nuk merr masa drastike me lojtarët e tij.

Bavarezët nuk po kalojnë ditët e tyre më të mira, teksa po kanë problem me lojën e tyre, por me lojtarët që nuk po luajnë dhe janë të pakënaqur.

Nëse Ancelotti largohet, Nagelsmann është gati Nëse Ancelotti largohet, Nagelsmann është gati

Kështu, legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Matthaus është përkujdesur ta këshilloj trajnerin italian që të ndërmarr masa para se skuadra t’i shkaktoj një kaos total.

“Ka kohë të gjatë që nga kjo trazirë e madhe në Bayern. Punët në fushë nuk janë duke shkuar mirë dhe ju nuk mund të jeni të kënaqur me paraqitjet e skuadrës në këtë sezon”, ka thënë fillimisht Ancelotti për Bild.

“Ancelotti ka nënshkruar me një ekip kinez, në janar largohet nga Bayerni” “Ancelotti ka nënshkruar me një ekip kinez, në janar largohet nga Bayerni”

“Ancelotti duhet të jetë më i ashpër tani, më i ashpër se sa që ka qenë gjatë një viti e gjysmë, përndryshe ai do të ketë një kaos total së shpejti”.

“Nuk e di nëse ai duhet ta bëjë këtë, ose nëse ai tashmë e ka bërë këtë”.

“Ancelotti duhet të ketë bisedime me ekipin, duhet të marrë ekipin e tij të përshtatshëm, gjithashtu duke punuar në mënyrën se si ata luajnë, duhet të disiplinojë lojtarët e tij dhe të luftojë kundër çdo gjëje që rrezikon suksesin”, përfundoi legjenda gjermane. /Telegrafi/