LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Sarri do të jetë i dobishëm si trajner për Hazardin

Martinez: Sarri do të jetë i dobishëm si trajner për Hazardin

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez e sheh si të dobishëm për Eden Hazardin ardhjen në krye të klubit të Chelseat, Maurizio Sarrin.

Reklama

Futbollisti belg ishte në radarin e Real Madridit, por duket se edhe këtë verë nuk do të ketë transferim të lojtarit te spanjollët.

Martinez ka deklaruar se nuk është lajm i keq qëndrimi i mesfushorit te Chelsea, pasi beson në kualitetet e trajnerit italian.

“Nuk është një lajm i keq që ka qëndruar në Angli. Kur Reali dëshiron të transferojë, mund t’i thuash vetes ‘Ky është rasti i jetës'”, por Edeni nuk e pa në atë mënyrë”.

“Në Chelsea kishte arritur Sarri dhe e kuptoj se klubi nuk dëshironte ta humbiste lojtarin më të mirë. Është logjike që po kërkohet nga shumë klube. Edeni është një djalë i mirë. Ai pranoi pozicionin dhe do të mbetet edhe këtë sezon”.

“Jam i lumtur që e pash sërish në fushë kundër Arsenalit dhe ishte vendimtar në super takimin”.

“Gjëja më e rëndësishme është ajo që tregon në fushë. Pashë golin e tretë të Chelseat kundër Arsenalit, ku shënoi Marcos Alonso pas një kalimi të Hazardit dhe e di çfarë do të thotë për The Blues”.

Hazard mund të mos shkojë kurrë te Reali, thotë babai i belgut
Lexo po ashtu Hazard mund të mos shkojë kurrë te Reali, thotë babai i belgut

Ndryshe, 27-vjeçari deri më tani ka pasur 211 paraqitje në të gjitha garat dhe ka shënuar 70 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori