LAJMI I FUNDIT:

Marchisio zbulon refuzimet që i bëri Real Madridit dhe Interit në të kaluarën

Marchisio zbulon refuzimet që i bëri Real Madridit dhe Interit në të kaluarën

Claudio Marchisio zbulon se ai refuzoi një ofertë të Real Madridit në të kaluarën, ndërsa më vonë refuzoi edhe Interin.

Reklama

Legjenda e Juventusit ka folur për karrierën e tij, ndërsa nuk ka hezituar të zbulojë refuzimin që i bëri klubeve të mëdha.

“Kishte kontakte me Interin kur Jose Mourinho ishte në krye por unë u thashë jo”, ka thënë fillimisht Marchisio për Il Corriere della Sera.

Marchisio zbulon pengjet në karrierë dhe të ardhmen në botën e futbollit
Lexo po ashtu Marchisio zbulon pengjet në karrierë dhe të ardhmen në botën e futbollit

“Njerëz si unë, Francesco Totti, Daniele De Rossi ose Paolo Maldini, u rritën si futbollistë të veshur me të njëjtat ngjyra, që nga fëmijëria”.

“Lidhja jonë me fanellën nuk është e negociueshme”.

Marchisio nuk e fsheh ambicien për të drejtuar Juventusin
Lexo po ashtu Marchisio nuk e fsheh ambicien për të drejtuar Juventusin

“Mendoj se edhe Real Madridi bëri një hetim për transferimin tim. Unë isha 21 vjeç, sapo kisha filluar të luaja në ekipin e të moshuarve të Juventusit dhe Fabio Capello, i cili ishte trajneri i Real Madridit më donte”.

“Thashë jo sepse doja të luaja në ekipin tim të preferuar, para prindërve të mi, në qytetin tim”, përfundoi ish-mesfushori italian. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

La Liga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Kalo në kategori