Manchester Unitedi dhe Chelsea u ndanë në paqe, derbi përfundoi me rezultat 1-1 dhe kështu lufta për top katërshe ende mbetet e hapur.

Golin e vetëm për Djajtë e Kuq e shënoi Juan Mata (11′), ndërsa për Blutë shënoi Marcos Alonso (43′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte Alonso, ndërsa për mysafirët paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Mateo Kovacic e Eden Hazard.

Festa te goli i Juan Matas (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Për Unitedin në nivel ishin Luke Shaw, Ashley Young, por edhe Mata.

Ai që dëshpëroi në këtë ndeshje ishte portieri spanjoll, David de Gea, i cili gaboi te goli i Bluve. Më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man Utd:

Cheslea:

/Telegrafi/