LAJMI I FUNDIT:

Man City njofton ardhjen e Julian Alvarez, argjentinasi flet fjalët e para si lojtar i kampionit të Anglisë

Man City njofton ardhjen e Julian Alvarez, argjentinasi flet fjalët e para si lojtar i kampionit të Anglisë

Julian Alvarez ka arritur tashmë te Manchester City përpara sezonit nisjes së sezonit të ri 2022/23.

Reklama

22-vjeçari nënshkroi një kontratë pesëvjeçare e gjysmë me klubin në janar, por mbeti në River Plate në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Ndeshja e tij e fundit për River Plate erdhi të enjten në ndeshjen e dytë të ndeshjes së 1/8-tës të Copa Libertadores kundër Velez Sarsfield, një lojë që përfundoi 0-0 dhe pa Velez të kalonte tutje me rezultat përfundimtar 1-0.

Ai do t’u prezantohet tifozëve të Cityt në West Reception të dielën, së bashku me nënshkrimet e reja Erling Haaland, Kalvin Phillips dhe Stefan Ortega Moreno, por Alvarez ka folur tashmë fjalët e para si lojtar i Cityt.

“Jam jashtëzakonisht i lumtur dhe ndihem i gatshëm të luaj për Cityn”, ka thënë fillimisht Alvarez.

“Kjo është, pa dyshim, një nga skuadrat më të mëdha në futbollin botëror. Ju vetëm duhet të shihni se çfarë ka fituar ky ekip në dekadën e fundit për të kuptuar cilësinë e tyre”.

“Ndihem i sigurt se mund të lulëzoj këtu. Stili i lojës që aplikon Pep është emocionues dhe mezi pres të jem pjesë e tij”.

“City ka një histori të mahnitshme të lojtarëve argjentinas dhe unë dua të vendos vulën time në klub në të njëjtën mënyrë si Sergio Aguero, Pablo Zabaleta dhe Carlos Tevez”.

“Jam shumë mirënjohës për gjithçka që River Plate bëri për mua dhe dua të falënderoj tifozët, stafin dhe lojtarët për mbështetjen e tyre”.

“Por, tani jam 100 për qind i fokusuar te Manchester City. Dua të jap maksimumin për këtë klub, të ndihmoj bashkëlojtarët e mi dhe të kontribuoj në suksesin e Manchester Cityt”, përfundoi argjentinasi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori