LAJMI I FUNDIT:

Malisheva për fitore, Feronikeli ’74 për befasi – formacionet zyrtare

Malisheva për fitore, Feronikeli ’74 për befasi – formacionet zyrtare

Malisheva pret Feronikelin ’74 në xhiron e 22-të në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat kanë objektivat krejtësisht të ndryshme, me vendasit që kërkojnë daljen në Evropë dhe mysafirët që kërkojnë mbijetesën.


Vendasit vijnë në këtë takim pas dy fitoreve radhazi dhe synojnë tre pikët e radhës për të ruajtur pozitën e katërt në tabelë.

Në anën tjetër Feronikeli ’74 pas dy barazimeve të njëpasnjëshme synojnë të shkaktojnë befasi në Malishevë.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu, Brruti, Vitija, Mustafa, Aliu, Haziraj, Hazrollaj.

Feronikeli ’74: Bujupi, Musa, Lladrovci, Bruqi, Bardhoku, Morina, Avdyli, Shabani, Berisha, Rrahmani, Tarasco.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori