LAJMI I FUNDIT:

Mahrez, Lingard dhe të tjerë: Objektivat e Milanit për të përforcuar opsionet e sulmit për sezonin e ri

Mahrez, Lingard dhe të tjerë: Objektivat e Milanit për të përforcuar opsionet e sulmit për sezonin e ri

Jesse Lingard i Manchester United është lidhur me një kalim te Milani gjatë verës, por lojtari i Djajve të Kuq është vetëm njëri nga opsionet për të forcuar opsionet sulmuese të ekipit të Stefano Piolit për sezonin 2022/2023.

Pronarët e kuqezinjve, Elliott Managment janë në bisedime me fondin me bazë në Bahrejn, Investcorp, për një marrëveshje blerjeje prej 1.18 miliardë eurosh, e cila mund t’i lejojë Paolo Maldinit dhe Ricky Massara të përballojnë një buxhet prej 300 milionë eurosh gjatë verës.


Shitja e Rossonerëve te kompania Investcorp do të lumturonte tifozët e klubit nga San Siro, pasi do të kishte një buxhet të madh për investime gjatë afatit të ardhshëm kalimtar.

Investcorp planifikon një projekt afatgjatë me Milanin
Lexo po ashtu Investcorp planifikon një projekt afatgjatë me Milanin

Sipas gazetës Il Corriere dello Sport, Sven Botman i Lille ka të ngjarë të jetë nënshkrimi i tyre i parë për sezonin 2022/23, por një nga prioritetet e Milanit është t’i japë Piolit më shumë opsione në sulm.

Divock Origi i Liverpoolit është afër arritjes së një marrëveshjeje me kuqezinjtë dhe ai nuk do të jetë fytyra e vetme e re në San Siro sezonin e ardhshëm.

Il Corriere dello Sport citon mediat britanike që thonë se Lingard i Unitedit është një nga lojtarët e monitoruar nga kuqezinjtë. Reprezentuesi anglez është në dispozicion si lojtar i lirë pasi kontrata e tij në Old Trafford skadon në qershor.

Domenico Berardi është një tjetër opsion, por çmimi i kërkuar i Sassuolos është rreth 30 milionë euro.

Milani në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Berardin
Lexo po ashtu Milani në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Berardin

Riyad Mahrez i Manchester City është një tjetër lojtar i lidhur me kuqezinjtë. Kontrata e tij në Etihad skadon në qershor 2023 dhe gjigantët e Serie A mund të përballojnë pagën e tij të majme falë dekretit të rritjes që do t’i lejonte ata të kursenin 50 për qind në pagën bruto të lojtarit.

Pak javë më parë, agjentët e Marco Asensios konfirmuan interesimin e kuqezinjve për spanjollin, të cilit i është ofruar vazhdim i kontratës nga Real Madrid.

Megjithatë, ai do të marrë një vendim për të ardhmen e tij në fund të sezonit, duke pritur të dijë nëse Kylian Mbappe do të transferohet në Spanjë.

Milani gjithashtu duhet të nënshkruajë një qendërsulmues të ri, pavarësisht nga e ardhmja e Zlatan Ibrahimovic.

Sebastien Haller, Gianluca Scamacca, Jonathan David dhe Darwin Nunez janë në radarët e kuqezinjve, por zgjedhja për sulmuesin e ri të Milanit do të varet gjithashtu nga sa para do të jenë në gjendje të investojnë gjatë verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori