LAJMI I FUNDIT:

Lukaku më i shtrenjti në histori nga sulmuesit e Manchester Unitedit – A do të mund t’i sfidojë këta 10 legjenda që shkruan historinë me fanellën e kuqe (Foto)

Lukaku më i shtrenjti në histori nga sulmuesit e Manchester Unitedit – A do të mund t’i sfidojë këta 10 legjenda që shkruan historinë me fanellën e kuqe (Foto)

Romelu Lukaku i është bashkuar Manchester United nga Evertoni si sulmuesi më i shtrenjtë në histori të klubit.

Reklama

Ai u ble për 75 milionë funte dhe tani gjendet së bashku me skuadrën në Los Angeles, ku do të punojë përsëri nën urdhrat e Jose Mourinhos.

Unitedi zyrtarizon detajet e transferimit të Lukakut, Mourinho mezi pret të punojë me të
Lexo po ashtu Unitedi zyrtarizon detajet e transferimit të Lukakut, Mourinho mezi pret të punojë me të

“Jam shumë i lumtur dhe shpresoj që të jem pjesë e historisë. Është klubi më i madh në botë dhe nuk kam menduar dy herë për të nënshkruar”, ka thënë Lukaku për ESPN.

Lukaku, sulmuesi i ri i Manchester United

Lukaku do të krahasohet me disa nga sulmuesit më të mëdhenj të historisë së Ligës Premier që nga viti 1992, kur edhe e mori këtë emër.

Dhjetë transferimet më të shtrenjta në histori të Man Unitedit, Lukaku bëhet i dyti (Foto)
Lexo po ashtu Dhjetë transferimet më të shtrenjta në histori të Man Unitedit, Lukaku bëhet i dyti (Foto)

Që nga ajo kohë janë fituar 13 tituj, ndërsa më poshtë janë 10 sulmuesit që të mirë që i kanë pasur Djajtë e Kuq në skuadër. /Telegrafi/

10.Teddy Sheringham

Manchester United (1997-2001; 31 gola në Premier; 46 në total)

9.Dimitar Berbatov

United (2008-2012; 48 gola në Premier; 56 në total)

8.Robin van Persie

(United 2012-2015; 48 gola në Premier; 58 në total)

7.Mark Hughes

(United 1980-1986 dhe 1988-1995; 35 gola në Premier; 163 në total)

6.Dight Yorke

(United 1998-2002; 48 gola në Premier; 65 në total)

5.Ole Gunnar Solskjaer

(United 1996-2007; 91 gola në Premier; 126 në total)

4.Ruud van Nistelrooy

(United 2001-2006; 95 gola në Premier; 150 në total)

3.Andrew Cole

(United 1995-2001; 93 gola në Premier; 121 në total)

2.Eric Cantona

(United 1992-1997; 64 gola në Premier; 82 në total)

1.Wayne Rooney

(United 2004-2017; 183 gola në Premier; 253 në total)

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori