LAJMI I FUNDIT:

Lukaku po përpiqet personalisht ta bind Chelsean për rikthimin te Interi

Lukaku po përpiqet personalisht ta bind Chelsean për rikthimin te Interi

Romelu Lukaku është duke punuar personalisht për të bindur Chelsean që ta lërë të largohet si huazim te Interi këtë verë.

Reklama

Sulmuesi belg 29-vjeçar nuk dëshiron të qëndrojë më në Londër dhe ai është i etur për një rikthim te Nerazzurrët, ku gjeti shumë më shumë sukses.

Këtë sezon, Lukaku shënoi tetë gola në 26 paraqitje në Ligën Premier, dhe sezonin e kaluar ai shënoi 24 gola në 36 ndeshje të Serie A.

Lukaku refuzon ribashkimin me Conten te Tottenhami, favorizon rikthimin te Interi
Lexo po ashtu Lukaku refuzon ribashkimin me Conten te Tottenhami, favorizon rikthimin te Interi

Sipas Corriere dello Sport, Lukaku i tha Interit se ai do të kujdesej për të bindur Chelsean për ta liruar atë në huazim këtë verë, duke i informuar ata gjatë takimit midis drejtorit të Nerazzurrëve, Beppe Marotta dhe agjentit të tij, Sebastien Ledure.

Nëse marrëveshja mes klubeve finalizohet deri më 30 qershor, Interi do të marrë përfitimet e Dekretit të Rritjes, duke e bërë një marrëveshje shumë më të qasshme.

Chelsea pagoi 115 milionë euro për Lukakun verën e kaluar, por tani ata janë në një pozitë të vështirë dhe mund t’i përshtatet ta largojnë atë në huazim, në vend që të përpiqen t’i bëjnë gjërat të funksionojnë për një sezon të dytë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori