LAJMI I FUNDIT:

Ludogorets 0-2 Inter, notat e lojtarëve

Ludogorets 0-2 Inter, notat e lojtarëve

Interi ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtimin e tyre te Ludogorets në ndeshjen e parë të vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Reklama

Nerazzurrët kanë marr një fitore të madhe në ndeshjen e parë të kësaj faze dhe kanë siguruar me një këmbë kalimin në raundin e radhës.

Golat në këtë fitore të skuadrës së Antonio Contes u shënuan nga Christian Eriksen (71’) dhe Romelu Lukaku (90+).

Interi fiton ndeshjen e parë te Ludogorets, afër kualifikimit në fazën tjetër
Lexo po ashtu Interi fiton ndeshjen e parë te Ludogorets, afër kualifikimit në fazën tjetër

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi uruguaian, Diego Godin, i cili u vlerësua me notë 8.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për yllin e vendasve, Marcelinho që u notua me 5.8.

Ludogorets:

Inter:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori