Kampionati Botëror ka mbyllur të martën xhiron e parë të grupeve, ndërsa ka filluar edhe e dyta me ndeshjen Rusi – Egjipt.

Shumë lojtarë kanë befasuar në ndeshjet e para të zhvilluara në Kampionatin Botëror që po mbahet në Rusi.

Disa prej tyre kanë luajtur shumë pak, por ka edhe nga ata që nuk kanë luajtur fare me skuadrat e tyre, por që në Rusi ishin startues.

Më befasuesit janë arabët që luajnë në La Liga. Për të thënë luajnë në La liga, pasi janë pjesë e këtyre skuadrave edhe pse kanë luajtur pak.

Yahya Al-Shehri, Salem Al-Daësari dhe Fahad Al-Mueallad, ishin statues për Arabinë Saudite edhe pse nuk luajë luajnë kurrë në La Liga.

Islandezët para ndeshjes me Nigerinë i japin përkrahje portierit nigerian që nuk arriti të udhëtojë për në Kampionatin Botëror shkaku i leukemisë Islandezët para ndeshjes me Nigerinë i japin përkrahje portierit nigerian që nuk arriti të udhëtojë për në Kampionatin Botëror shkaku i leukemisë

Argjentina vazhdon të ketë problem me portier, ndërsa startues ka qenë Willy Caballero, i cili te Chelsea ka mbrojtur vetëm në tri ndeshje.

Dhe David Ospina ishte në portën e Kolumbisë, por që luan rrallë të Arsenali.

Marcos Rojo, Achraf Hakimi, Sime Vrsaljko dhe Nacho ishin startues me Kombëtaret e tyre edhe pse rrallë luajnë në skuadrat e tyre. /Telegrafi/

 Yahya Al-Shehri (Arabia Saudite). Asnjë minutë në La Liga me Leganesin

Salem Al-Dawsari (Arabia Saudite). Asnjë minutë te Villarreal

Fahad Al-Muwallad (Arabia Saudite). 25 minuta në La Liga me Levanten

Willy Caballero (Argjentina) 270 minuta në Ligën Premier te Chelsea

David Ospina (Kolumbia). 380 minuta me Arsenalin

Marcos Rojo (Argjentina). 640 minuta në Premier te Manchester United

Achraf Hakimi (Maroku). 757 minuta në La Liga te Real Madridi

Mohamed Elneny (Egjipt). 869 minuta në Premier me Arsenalin

Akanji (Zvicër). 903 minuta me Borussia Dortmundin në Bundesligë

Gaku (Japoni). 1003 minuta në La Liga te Getafe

Sime Vrsaljko (Kroacia). 1697 minuta te Atlético Madrid

Nacho (Spanjë). 2073 minuta te Real Madridi