LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët me mbi 100 paraqitje në Ligën e Kampionëve (Foto)

Lojtarët me mbi 100 paraqitje në Ligën e Kampionëve (Foto)
LISBON, PORTUGAL - MAY 24: Iker Casillas of Real Madrid celebrates with the trophy during the UEFA Champions League Final match between Real Madrid and Athletico Madrid at The Estadio da Luz on May 24, 2014 in Lisbon, Portugal. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Liga e Kampionëve është gara më e madhe dhe e rëndësishme në Evropë për klube.

Klubi me më së shumti tituj në këtë garë është Real Madridi me 11, të cilët janë edhe kampion aktual.


Dhjetë futbollistët me më së shumti fitore në Ligën e Kampionëve (Foto)
Lexo po ashtu Dhjetë futbollistët me më së shumti fitore në Ligën e Kampionëve (Foto)

Me këtë rast edhe lojtari me më së shumit paraqitje në këtë garë është legjenda e Los Blancos, Iker Casillas, me 159 paraqitje, i cili aktualisht është pjesë e Portos.

Pas tij vijnë Xavi, Ryan Giggs, Raul Gonzales dhe Paulo Maldini, ndërsa më poshtë keni lojtarët që kanë +100 paraqitje në Ligën e Kampionëve.

Vlen të theksohet se nëse Gigi Buffon luan nesër (e mërkurë) ndaj Lyonit do të futet në këtë listë me 100 paraqitje. /Telegrafi/

Sqarim: Në këtë listë janë vetëm lojtarët me më shumë se 100 paraqitje në LK.
Sqarim: Në këtë listë janë vetëm lojtarët me më shumë se 100 paraqitje në LK.

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori