Klubi anglez, Liverpooli thuhet se po shikon një lëvizje në janar për mbrojtësin e Bayern Munichut, David Alaba.

Austriaku thuhet se ka refuzuar ofertën e një kontrate të re në Bayernin dhe mund të vendoset të ndjekë hapat e mesfushorit Thiago Acantara.

Sipas gazetës Bild, Bavarezët nuk kanë arritur të bien dakord rreth një marrëveshje me mbrojtësin pas raundit të tyre të fundit të negociatave.

Nuk do të ketë ultimatum për kontratë të re për Alaban – Bayerni i gatshëm ta lë austriakun të largohet si i lirë Nuk do të ketë ultimatum për kontratë të re për Alaban – Bayerni i gatshëm ta lë austriakun të largohet si i lirë

28-vjeçari, i cili mund të luaj si qendërmbrojtës, mbrojtës i majtë dhe në mesfushë, është në listën e ngushtë të Reds për ta transferuar në Anfield.

Përfaqësuesi i Austrisë është jashtë kontratës verën e ardhshme dhe mund të largohet si transferim falas në atë moment.

Ai mund të nënshkruajë edhe një para-kontratë me ndonjë klub të huaj që nga muaji janar. /Telegrafi/