LAJMI I FUNDIT:

Lista me yjet që u skadojnë kontratat në vitin 2023 – janë plotë 40 lojtarë në pyetje

Lista me yjet që u skadojnë kontratat në vitin 2023 – janë plotë 40 lojtarë në pyetje

Këtu është lista e lojtarëve më të vlefshëm, me kontratat e tyre që skadojnë në vitin 2023, duke përfshirë mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar dhe mesfushorin e Juventusit, Adrien Rabiot.

Nerazzurrët i kanë ofruar një kontratë të re reprezentuesit sllovak, por nuk kanë mundur të përputhen me ofertën e PSG-së të bërë verën e kaluar. Gjigantët e Serisë A kanë besim se 27-vjeçari do të përkushtojë të ardhmen e tij në klub, por brenda disa javësh, ai do të jetë i lirë të nënshkruajë një marrëveshje para-kontrate me çdo ekip tjetër përpara një lëvizjeje të lirë në verë.

Juventusi nuk është ulur ende me Rabiot, i cili pritet të largohet nga Torino si një transferim i lirë në verë, edhe nëse bardhezinjtë ka të ngjarë të bëjnë një përpjekje për të zgjatur qëndrimin e tij në klub.

Mesfushori i Italisë, Jorginho është lidhur me një rikthim në Serie A. Ish-ylli i Napolit dhe Hellas Verona me mirësjellje refuzoi t’i përgjigjet një pyetjeje për të ardhmen e tij te Chelsea në intervistën e tij të fundit me Sky Sport Italia.

Këtu është një listë e lojtarëve më të vlefshëm (sipas Transfermarkt) me kontratat e tyre që skadojnë në qershor të vitit 2023:

Milan Skriniar (Inter)

Lionel Messi (PSG)

Youri Tielemans (Leicester City)

Karim Benzema (Real Madrid)

Jorginho (Chelsea)

Wilfried Zaha (Crystal Palace)

Marcus Thuram (B. Monchengladbach)

Evan Ndikka (E.Frankfurt)

Leandro Trossard (Brighton)

Thomas Lemar (Atletico Madrid)

N’Golo Kante (Chelsea)

Daichi Kamada (E.Frankfurt)

Youssoufa Moukoko (B. Dortmund)

Roberto Firmino (Liverpool)

Konrad Laimer (RD Leipzig)

Ilkay Gundogan (Man City)

Adrien Rabiot (Juventus)

Marco Asensio (Real Madrid)

Viktor Tsygankov (D.Kyv)

Caglar Soyuncu (Leicester City)

Toni Kroos (Real Madrid)

Memphis Depay (Barcelona)

Raphael Guerreiro (B. Dortmund)

Alejandro Grimaldo (Benfica)

Ramy Bensebaini (B. Monchengladbach)

Jonathan Bamba (Lille)

Naby Keita (Liverpool)

Houssem Aouar (Lyon)

Ruslan Malinovskyi (Atalanta)

Moussa Dembele (Lyon)

Nelson Semedo (Wolves)

David De Gea (Man Utd)

Stefan de Vrij (Inter)

Andrea Belotti (Roma)

Hector Bellerin (Barcelona)

Adama Traore (Wolves)

Luis Muriel (Atalanta)

Luka Modric (Real Madrid)

Angel Di Maria (Juventus)

Marcos Alonso (Barcelona). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Përfaqësueset
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori