LAJMI I FUNDIT:

Lista me lojtarët më të ndëshkuar në shekullin XXI-të, dihet se cili është i pari

Lista me lojtarët më të ndëshkuar në shekullin XXI-të, dihet se cili është i pari

Sergio Ramos është padyshim njëri ndër mbrojtësit më të mirë në histori të futbollit.

Reklama

Spanjolli, i cili tani luan për Paris Saint-Germain, ndër vite ka treguar cilësitë e tij në artin defanziv, por ka edhe disa të meta në lojën e tij.

Ndërsa ai është një lojtar i shkëlqyer, temperamenti i Ramos ndonjëherë zhgënjen.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Spanjolli e ka humbur atë në fushë shumë herë gjatë karrierës së tij dhe shpesh e gjen veten në telashe me gjyqtarët.

Tani kanë dalë statistikat që tregojnë se sa i padisiplinuar ka qenë mbrojtësi gjatë karrierës së tij.

Sergio Ramos ka marrë karton të kuq për Real Madridin

ThePopFoot ka përpiluar një listë me 20 lojtarë që kanë pranuar më së shumti kartonë në shekullin XXI-të.

Dhe numri i kartave të Ramos është thjesht i çmendur. Shikoni listën e plotë më poshtë:

20) Paul Scholes – 173 (163 të verdhë, 10 të kuq)

19) Yannick Cahuzac – 173 (154 të verdhë, 19 të kuq)

18) Daniele de Rossi – 175 (160 të verdha, 15 të kuq)

17) Gary Medel – 177 (158 të verdhë, 19 të kuq)

16) Gennaro Gattuso – 179 (171 të verdhë, 8 të kuq)

Gennaro Gattuso është ndëshkuar me karton të verdhë ndërsa ishte në aksion për AC Milan

15) Gerard Pique – 184 (172 të verdhë, 12 të kuq)

14) Sergio Busquets – 185 (183 të verdhë, 2 të kuq)

13) Diego Godin – 190 (177 të verdhë, 13 të kuq)

12) Ever Banega – 191 (178 të verdhë, 13 të kuq)

11) Gabi – 199 (188 të verdha, 11 të kuq)

10) Xabi Alonso – 201 (195 të verdhë, 6 të kuq)

9) Raul Garcia – 207 (199 të verdhë, 8 të kuq)

8) Maxi Pereira – 209 (199 të verdhë, 10 të kuq)

7) Scott Brown – 212 (193 të verdhë, 9 të kuq)

6) Javier Mascherano – 213 (201 të verdhë, 12 të kuq)

5) Arturo Vidal – 218 (208 të verdha, 10 të kuq)

4) Pepe – 220 (206 të verdha, 14 të kuq)

Pepe merr karton të kuq për Portugalinë

3) Felipe Melo – 227 (207 të verdha, 20 të kuq)

2) Dani Alves – 250 (234 të verdhë, 16 të kuq)

1) Sergio Ramos – 290 (263 të verdhë, 27 të kuq) /Telegrafi/